Hakkımda

Pera Art Gallery

Pera Sanat Galerisi, uzun yıllardır dünya çapında ün yapmış ustaların ve genç sanatçıların ulusal ve uluslar arası çapta sergilerini açarak İstanbul'un kültür ve sanat hayatına 2000 yılından itibaren hizmetini sürdürmektedir.Resim, heykel, seramik, mozaik gibi güzel sanatların tüm dallarında çalışan sanatçılara kişisel ve karma sergi açma ile yurt içinde ve yurt dışında fuar organizasyonlarını başarıyla yürüten Galeri, 2009 yılında Kanada'nın Vancouver şehrinde şubesini açarak çalışmalarını uluslar arası sanat ortamına taşımıştır.

Pera Sanat Galerisi, kültür, sanat ve turizm alanlarında İstanbul'un çekim merkezi konumundaki Beyoğlu'nda Taksim Meydanı'na mesafede, günlük ziyaretçi sayısının binleri bulduğu Sıraselviler Caddesi'nde hizmet vermektedir. 150 metrekarelik bir bölümden oluşan sergi alanı ile koleksiyonlara ve proje sergilerine ideal bir görüntü ve sergi ortamı sunmaktadır.

Pera Sanat Galerisi, sergi sezonunda genç çağdaş ve Contemprary sanatçılarla, açtığı karma ve kişisel sergiler ile sanatseverlere hizmet vermektedir.

Pera Sanat Galerisi'nin, kendisine bağlı bir sanatçı grubu bulunmakla birlikte, serbest çalışan sanatçılara da sergiler açmakta, sanatçıların eserlerini sergileyerek satışını yapmaktadır. Galeri son yıllarda yurt dışı organizasyonlarına büyük önem vermekte ve bu konuda yoğun bir şekilde çalışmaktadır. Galeri'nin önümüzdeki yıllar için birincil hedefi; Türkiye'deki sanat aktivelerinin kalbi durumunda olmayı sürdürmenin yanı sıra genç Türk sanatçılarını ve ustaları ülke sınırlarının ötesine taşımaktır. Ayrıca dünya çapında ünlü çağdaş sanatçıların eserlerini Türkiye'ye getirerek, Türk sanatseverlerin beğenisine sunmaktır.