İstanbul | Vancouver“Modern Türk Sanatından İki Yıldız Newyork'ta"

Türkiye’den ilk defa bir galeri New York ARTEXPO’ ya katıdı. Modern sanatın uluslar arası beşiği olan New York tüm dünyanın modern sanatta atan kalbi gibidir. Yenilikler ve değişimin tüm gücünü orada hisseder, duyar, görür ve dinlersiniz.
Pera Sanat Galerisi’ de Ressam Nilüfer Moayeri ve Heykeltraş Emel Vardar’ ın yapıtlarını dünyanın en önemli modern sanat merkezi olan New York’ ta sanatseverlerle buluşturup, eserlerini uluslar arası sanat çevrelerine Türkiye’nin modern sanatta ulaştığı yeri göstererek bu alandaki çalışmalarının sunumunu ve tanıtımını yapmayı amaçlamıştır.

Pera Sanat Galerisi New York Art Expo gerçekleştirdiği bu sergisinde Ressam Nilüfer Moayeri’nin eserlerinde resmin yalnız tuvallerden yapılmış bir standart anlayışın dışında bir konsepte dönüşmesinin hikayesi ile, Emel Vardar’ın heykellerinde ise değişik tekniklerin ve materyallerin bir sanat eserine nasıl dönüştüğünü ve sunulduğunu gördük.
Dünyanın en önemli sanat ortamı olan New York’ta sanatın güzelliği, özgürlüğü ve yeniliğe açıklığı belki de bu iki Türk sanatçısının eserleri ile ilk defa örtüşdü. 28 Şubat 2008 Tarihinde Jacop K.Javits Convention Center de açılan NEW YORK ART EXPO 2008 fuarındaki 1550 noda ki Pera Art Gallery standı 03 Mart’a kadar sanatseverlerin ziyaretine açıktı.


Düzenleyen:ARTEXPO
Yer:New York
Baslangiç Tarihi: 28.02.2008
Bitis Tarihi: 03.04.2008

Nilüfer Moayeri | Sanatçılar | Sergiler | Hakkımızda | Basın | İletişim

New York ARTEXPO